مدارس ابتدایی کشور 119 هزار معلم کم دارند
صفحه اصلی اخبار مدارس ابتدایی کشور 119 هزار معلم کم دارند

مدارس ابتدایی کشور 119 هزار معلم کم دارند

کمبود بیش از 119 هزار معلم در مدارس ابتدایی

به گزارش پایگاه خبری سامانه های دانش آموزی، رضوان حکیم زاده در نشست شورای معاونان آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه میانگین معلم نسبت به جمعیت دانش آموزی در این مقطع خطاست،  گفت : 189 هزار و 304 دانش آموز مقطع ابتدایی در قالب کلاس های یک تا 25 نفره تحصیل می کنند که درصد زیادی از این کلاس ها نیز بین یک تا 5 دانش آموز و یا در قالب تک کلاس برگزار می شود.

وی گفت: بیش از 4 میلیون و 883 هزار دانش آموز نیز در کلاس های بالای 26 نفر تحصیل می کنند که کمبود نیروی انسانی در مقطع ابتدایی بر اساس سه سطح شهرهای پر جمعیت، کم جمعیت و مناطق روستایی طبقه بندی می شود.

حکیم زاده تصریح کرد: امسال 43 هزار دانش آموز در سطح کشور به دوره ابتدایی اضافه می شوند که با توجه به رشد جمعیت دانش آموزی افزایش تعداد معلمان و همچنین ارتقای سطح کیفی سواد معلمان در حال تدریس در این مقطع ضروری است.

وی با تاکید بر تعلیم و تربیت پویا و توانمند به خصوص در نظام آموزش ابتدایی افزود: محور تربیت و آموزش در مقطع ابتدایی و پیش دبستانی است.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: توسعه دوره پیش دبستانی به خصوص دوره پیش دبستانی دولتی در مناطق کمتر برخوردار از سیاست ها و برنامه های این معاونت است.

وی به افزایش آموزش های مهارتهای زندگی، مهارت کنترل و هیجانات و حل مساله از مقطع پیش دبستانی اشاره

کرد و گفت: نادیده گرفتن این آموزش ها در دوره های تحصیلی به خصوص مقطع ابتدایی باعث افزایش آسیب های اجتماعی و تعارضات در سنین جوانی و نوجوانی می شود.

حکیم زاده در ادامه به ممنوعیت برگزاری آزمون و دادن نمره در مدارس ابتدایی و همچنین استفاده از کتابهای کمک درسی اشاره و تصریح کرد: در دوره ابتدایی باید به کودک اجازه داده شود کودکی را به رسمیت بشمارد.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

وزیر تایید کرد، امسال تعطیلات زمستانی داریم

پس از کش و قوص های فراوان به نظر میرسد موضوع تعطیلات زمستانی کم کم نزدیکی خ...