بودجه ۲ هزار میلیاردی دولت برای اجرای نظام رتبه بندی معلمان
صفحه اصلی اخبار بودجه ۲ هزار میلیاردی دولت برای اجرای نظام رتبه بندی معلمان

بودجه ۲ هزار میلیاردی دولت برای اجرای نظام رتبه بندی معلمان

اختصاص ردیف مستقل ۲ هزار میلیاردی برای رتبه‌بندی معلمان در لایحه بودجه

به گزارش پرتال خبری سناد _ داود محمدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در خصوص نظام رتبه‌بندی معلمان گفت:‌دولت لایحه‌ای را در این خصوص تنظیم کرده و حتی در کمیسیون اجتماعی دولت نیز به تصویب رسیده است. ضمن اینکه باید این لایحه از طریق دولت به مجلس شورای اسلامی ارجاع شود.

وی افزود: با رایزنی صورت گرفته نمایندگان مجلس شورای اسلامی با وزارت آموزش و پرورش بنا داشتیم تا طرحی را در خصوص نظام رتبه‌بندی معلمان به مجلس ارائه دهیم اما چون دیدم که دولت در این خصوص اقداماتی را انجام داده است آن را مسکوت گذاشتیم ضمن اینکه اگر نمایندگان مجلس طرحی را در این خصوص ارائه می‌دادند بحث بودجه و اعتبارات آن به میان می‌آمد اما چون لایحه نظام رتبه‌بندی از طریق دولت به مجلس شورای اسلامی ارجاع خواهد شد قطعاً دولت در خصوص بار مالی هم فکری خواهد کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در جلسه‌ای که کمیسیون اجتماعی دولت با محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش داشته است آخرین تنظیمات لایحه نظام رتبه‌بندی انجام شده و به زودی به مجلس ارائه خواهد شد.

وی درباره بار مالی این لایحه گفت: قطعاً این لایحه بار مالی زیادی خواهد داشت اما به نظر می‌رسد دولت از طریق سازمان برنامه و بودجه در این خصوص تصمیماتی را اتخاذ خواهد کرد ضمن اینکه برخی مدیران سازمان برنامه و بودجه با حضور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مدعی شدند که ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار مالی درباره اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان تخصیص یافته است اما به نظر می‌رسد که این رقم بسیار کم است چرا که در مقام اجرا نیازمند بار مالی بیشتری است. ضمن اینکه به نظر می‌رسد در کمیسیون تلفیق مجلس هم نمایندگان باید در این خصوص به صورت ویژه عنایت داشته باشند.

محمدی افزود: در لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان به فاکتورهای ارتقای شرایط آنها به صورت تخصصی‌تر پرداخته خواهد شد و امیدواریم این طرح در مجلس به تصویب برسد و با اجرایی شدن آن، تا حدودی مشکلات حل و خلاء کنونی پُر شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

کتک زدن معلم مقابل دانش آموزان

رئیس آموزش‌ و پرورش رودبار گفت که اولیای یکی از دانش آموزان دبستان شهادت رس...